Hakkımızda

HakkımızdaEmin Makina Döküm  San. ve Tic. Çorum- Organize Sanayi Bölgesi'ndeki  25.400 m2'lik arsası üzerinde bulunan toplam 6.250 m2'lik kapalı tesislerinde 1989 yılında faaliyete başlamıştır.
 

- Düşük - orta - yüksek alaşımlı çelik dökümler,

- Aşınmaya dayanımlı Östenitik Mangan Çelikleri 

- Yüksek Kromlu  Çelikler

- Beyaz Dökme Demirler

 - Yüksek sıcaklığı dayanımlı Refrakter Çelikleri ve Paslanmaz Çelik dökümlerinin, mekanik işlenerek veya işlenmeden, küçük -  orta veya yüksek ölçekli partiler halinde üretiminde adım adım uzmanlaşmıştır.

 

Üretimini yaptığımız parçaların net ağırlıkları 1 Kg. ile 5.000 Kg. arasındadır. Üretim yelpazemiz içerisinde Endüstriyel Makine sektörü için genel amaçlı çelik dökümler,
 

- Çimento Fabrikaları 

- Taş Kırma Tesisleri  

- Çamur Pompaları

- Hazır Beton ve Asfalt Tesisleri

- Enerji Üretim Tesisleri 

- Çöp Yıkama Tesisleri  

- Gemi sanayi    

- Gıda Sektörü 

- Kumlama Makineleri için aşınmaya veya yüksek sıcaklığa dayanımlı parçalar ile ışıl işlem tesisleri için sepet, ızgara ve aparatlar bulunmaktadır.

Furan Reçineli Kum Kalıplama ile Shell Kum ile Kalıplama sistemlerini  kullanmaktayız. Işıl işlem prosesleri konusundaki köklü deneyimimiz  sayesinde, ürettiğimiz parçaların olması gereken sertlik, akma - çekme dayanımı, % uzama, çentik darbe dayanımlarını garanti altına alıyoruz. Firmamız ISO 9001:2008 Kalite Güvence Belgesine sahiptir.Tüm kalite kontrolleri yüksek nitelikli personelimiz tarafından, uluslararası standarlara uygun olarak yerine getirilmektedir.


 

Fabrika Donanımız olarak,
SOLID WORKS programı kullanarak üç boyutlu dizayn ve döküm Simülasyonu, Optik  emisyon spektrometresi, Mekanik test cihazları (çekme - çentik darbe - sertlik)   Metal mikroskobu Ultrasonik Test Cihazı Manyetik Partikül ve Penetrant Test ekipmanları ile çeşitli ölçü ve yüzey kontrol ekipmanlarını sayabiliriz.